Vilaflor – místo, kde na vás dýchne historie.


Tato malebná vesnice, je nejvýše položenou vesnicí (1400 m.n.m) a najdete ji v jižní části Tenerife, je obklopena nepopsatelně krásnou přírodou. Uličky a domky ve Vilaflor jsou tichými svědky historie, život zde je tak jiný oproti rušným městům plných turistů, že si zde budete připadat, jako v jiném světě. Pokud vám to váš čas jen trochu dovolí, určitě se sem zajeďte během své dovolené podívat.

Vesnice Vilaflor je opředena několika legendami. Jedna z legend se přímo váže ke vzniku jména samotné vesnice, původně se totiž vesnice jmenovala Chasna, to bylo ale ještě před evropskou kolonizací a jak jinak, za vším hledej lásku  💔

Nám byl vyprávěn příběh o jednom z kapitánů vojsk, kteří se snažili dobýt toto území. Tento kapitán našel v lese mladou ženu, kterou poté uvěznil. Dívka to byla velice krásná, a tak se do ní zamiloval, ta ale jeho lásku neopětovala a z vězení se jí po několika dnech podařilo utéci. Kapitán se touto ztrátou tuze trápil a dívku hledal všude možně, ale neúspěšně. Kapitán  nebyl vůbec k utišení  a po několika dnech deliria zemřel. Před svou smrtí však stále křičel: ”Viděl jsem květ údolí, viděl jsem květinu” – “Vi la flor”. Tím však bylo myšleno, že viděl krásnou dívku.

Život místních obyvatel ”chasneros” zde byl vždy spjat se zemědělskou činností. Pěstují se zde hlavně brambory a vinná réva, z hospodářských zvířat se zde chovají především kozy. A když už zde budete, zavítejte do některé z místních restaurací a ochutnejte místní dobroty jako třeba právě kozí sýr, který je dokonalý.

Pojďme se ještě kouknout, jaká flora se zde nachází. Všude v okolí roste kanárská borovice. Jen v této oblasti jsou k vidění hned dva unikátní exempláře borovice.

První se říká Pino Gordo a jde o borovici kanárskou, která dorostla do výšky 45 metrů a tím se stala druhým nejvyšším stromem ve Španělsku.

Druhá se jmenuje Pino de las Dos Pernadas. V tomto případě jde o nejvyšší původní strom s výškou něco málo přes 56 metrů. A víte, kdy je to tu nejkrásnější? Na jaře, kdy vše kvete a květy tvoří úplné koberce barevné krásy.

Co vše zde můžete podniknout:

  • Pěší turistiku
  • Jízdu na horském kole

Snad jsme vás trochu naladili a vy si najdete čas se sem zajet podívat.Chcete se dozvědět víc?

Jednoduše nám napište nebo zavolejte.


[email protected]


+420 606 654 499